Kijelzők… a Gorilla Glasstól az ütésálló tokig mindent kipróbálunk, mégis előfordulnak balesetek…
Cipzáros zseb, kulcscsomó… Néha a legegyszerűbb dolgok okozzák a legnagyobb károkat. De legyen szó csak egy egyszerű karcolásról, ez is épp elég idegesítő tud lenni egy több tízezer forintos telefon kijelzőjén. Védekezzünk, de hogyan?
Mit tud a műanyag kijelzővédő fólia? Anyaga polietilén-tereftalát (ugyan az, mint a PET-palackoké), ami ellenállóvá teszi az UV sugárzással, gyenge savakkal, zsírok-olajokkal és a vízzel szemben.
Előny: olcsó és a kisebb karcok ellen remekül véd.
Hátrány: Nagyobb erőhatások (ütés, leejtés) ellen nem nyújt védelmet, könnyen kerülhetnek alá légbuborékok és a szélek is hamar elválnak a készüléktől.
Az edzett üveg kijelzővédő lényege, hogy a kijelzőre egy erős üvegréteget ragasztanak.
Előny: a ragasztásnak köszönhetően nem kerül alá légbuborék; sokkal nagyobb sérüléseket is kibír, mint a műanyag fólia; ha összetörik, akkor is a helyén marad; tisztítása könnyű.
Hátrány: drágább, mint a fólia; a felhelyezés nem mindig a legesztétikusabb; használata kevésbé komfortos, mint egy műanyag fóliával ellátott, vagy egy „pucér” telefonénak.
Mindent összevetve az edzett üveg a jobb megoldás, mert lehet, hogy drágább, de a védelme is erősebb, és törés esetén a cseréje sokkal olcsóbb, mintha egy új kijelzőt kéne megvenni.